18 березня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Підприємництво
Прес-центр
Доступ до публічної інформації
Каталог послуг
Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Звернення громадян
  Центр надання адмін послуг
  Туризм
 • Децентралізація влади
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Підрозділи органів влади
 • Євроатлантична інтеграція
 • Доступність до об'єктів
 • Містобудування та архітектура
  Охорона здоров'я
 • Я МАЮ ПРАВО
 • Збройні Сили України

  АРХІВ НОВИН

  « Березень 2019 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  Головна>Прес-центр>«Деякі проблемні питання пенсійного забезпечення відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської Катастрофи»
  П'ятниця, 06 липня 2018 09:50

  «Деякі проблемні питання пенсійного забезпечення відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської Катастрофи»

  «Деякі проблемні питання пенсійного забезпечення відповідно

  до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської Катастрофи»

   

  В 1991 році було прийнято спеціальний закон, метою якого було створення дієвого механізму захисту прав осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС - Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської Катастрофи». Цей Закон визначає правовий статус, порядок надання пільг та допомог, аспекти і особливості пенсійного забезпечення даної категорії громадян та багато інших питань. Здавалось би, прийняття спеціального нормативно-правового акту повинно бути більш ніж достатньо для того, щоб врегулювати всі матеріальні та процедурні питання, пов’язані з реалізацією прав, закріплених в цьому Законі, створити дієві правові механізми захисту цієї категорії громадян. Проте, всупереч очікуванням, на практиці виникає маса проблем з реалізацією своїх прав особами, на яких поширює свою дію вказаний Закон.

  Досить серйозно на сьогоднішній день постає питання пенсійного забезпечення цієї категорії осіб. Однією з найчисленніших проблем є проблема призначення пенсії.

  Пенсійний фонд України як орган державної влади повинен в своїй діяльності керуватися перш за все принципом законності, який закріплено в ч.2 ст.19 Конституції України, яка визначає, що органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Тобто, органи Пенсійного фонду діють суто відповідно до вказаного в законодавстві порядку.

  Відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», призначення та виплата пенсій за віком особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, провадиться відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" і цього Закону.

  Абзац 6 підпункту 5 пункту 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій  відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачає, що особа, яка звертається з заявою про призначення пенсії як ліквідатору наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, повинна надати: 1) посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та 2) довідку про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 року № 122, або довідку військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або довідку архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено: а) період роботи, б) населений пункт чи об’єкт, де особою виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Аналогічна ситуація при зверненні за призначенням пенсії як потерпілому від Чорнобильської катастрофи, коли вимагаються для призначення пенсії в тому числі і такі документи, як: 1) посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та 2) довідка про період (періоди) проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення, видана органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями).

  Для визначення права на призначення пенсії згідно з Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», необхідною та обов’язковою умовою є не тільки надання посвідчення ліквідатора наслідків або постраждалого, а й надання зазначених довідок, які містять відомості, передбачені правовою нормою.

  Ненадання якогось із цих документів з певних причин унеможливлює вирішення питання про призначення пенсії органами Пенсійного фонду України на користь пенсіонера, оскільки як орган виконавчої влади, фонд діє суто у відповідності до вимог чинного законодавства і не наділений правом відступати від них. Однак органи Пенсійного фонду України мають право витребування необхідних документів від підприємств, установ, організацій і надають всебічну допомогу громадянам у підготовці всіх необхідних документів для призначення пенсії. Проте слід мати на увазі, що витребування необхідних документів від підприємств, установ, організацій є правом, а не обов’язком органів ПФУ  (ч.3 ст.44 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

  Звернувшись до спеціалістів Ковельського об’єднаного управління Пенсійного фонду майбутні пенсіонери зможуть отримати кваліфіковану консультацію щодо пенсійного забезпечення, за необхідності спеціалісти управління проведуть попередню правову оцінку документів, нададуть допомогу у витребуванні необхідних довідок та сформують «підготовчу» пенсійну справу.

  Завчасне звернення до органів Пенсійного фонду є запорукою того, що при зверненні за призначенням пенсії не виникне ніяких непередбачених проблем, і пенсію, на яку особа має право, буде призначено вчасно.

  Головний спеціаліст - юрисконсульт юридичного сектору Ковельського об’єднаного управління Пенсійного фонду України

  М.В. Голядинець»

   

  Переглядів 203 Останнє редагування Вівторок, 10 липня 2018 10:01
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Турійська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Турійській райдержадміністрації.
  Адреса: 44800, Україна, Волинська область, смт Турійськ, майдан Центральний, 5 тел. (03363) 2-13-78, e-mail: info@turadm.gov.ua
  © 2014 turadm.gov.ua