18 березня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Підприємництво
Прес-центр
Доступ до публічної інформації
Каталог послуг
Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Звернення громадян
  Центр надання адмін послуг
  Туризм
 • Децентралізація влади
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Підрозділи органів влади
 • Євроатлантична інтеграція
 • Доступність до об'єктів
 • Містобудування та архітектура
  Охорона здоров'я
 • Я МАЮ ПРАВО
 • Збройні Сили України

  АРХІВ НОВИН

  « Березень 2019 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  Головна>Прес-центр>А ви вже уклали угоду із сімейним лікарем?
  Вівторок, 26 червня 2018 18:53

  А ви вже уклали угоду із сімейним лікарем?

  З 2 квітня у рамках медичної реформи розпочалася Всеукраїнська кампанія із підписання декларацій між пацієнтом і сімейним лікарем. Укласти таку угоду можна з будь-яким терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем у закладі первинної медичної допомоги. При чому місце проживання та прописка не відіграють вагомої ролі, але електронну декларацію можна підписати лише з тим лікарем, який працює у закладі,  підключеному до інтернет-системи «Електронне здоров’я».  Такі  мають спеціальну  вивіску із написом «Тут можна обрати свого лікаря».

           У нашому районі це п’ять  амбулаторії загальної практики сімейної медицини центру ПМСД: Овлочинська, Перевалівська,  Купичівська, Луківська та  Турійська,  яка  обслуговує не лише мешканців самого селища Турійськ, а й багатьох сіл.

           У ці дні  до кабіненів сімейних лікарів Турійської амбулаторії  помітно зросли черги і, буває, що під час прийому вони підписують по кілька десятків декларацій.

           У кабінеті завідувача амбулаторії Василя Михайловича Кузика, до якого ми звернулися, аби задати кілька актульних запитань, теж були пацієнти, які підписували декларації. Наталія Володимирівна та Василь Ісакович Черени із Макович, розповіли, що це забрало у них буквально 10 хвилин, якщо конкретніше, по 5 хвилин на кожного.  За словами Наталії Володимирівни,  всі переваги чи недоліки сімейної медицини ще покаже час, але те, що люди матимуть свого лікаря, який знатиме всі їхні проблеми, до якого можна звернутись  навіть по телефону це – очевидний плюс.

  Поспостерігавши за тим, як проходить процес  оформлення  декларації,  ми не помітили жодних папірців, які потрібно заповнювати від руки. Лікар вносить дані людини в електронну систему. При цьому на  мобільний телефон пацієнта надходить СМС із кодом підтвердження, який потрібно повідомити медпрацівнику.  Заповнена на комп’ютері декларація роздруковується у двох примірниках.  Пацієнт перевіряє достовірність даних.  У разі неточностей медпрацівник внесе зміни у системі і роздрукує оновлену декларацію. Громадяни підписують обидва варіанти: один для себе, а інший – для лікаря. Після цього представник медзакладу підтверджує  декларацію електронним цифровим підписом і надсилає її в систему «Електронне здоров’я».  Якщо у когось немає мобільного телефону, доведеться залишити копії своїх документів.

  – Що потрібно для заповнення декларації, на який час вона укладається? - звертаємося до Василя Михайловича Кузика.

   – Потрібні паспорт, ідентифікаційний код. Декларація підписується безстроково, коли ж людина  вирішить змінити лікаря, в електронній базі просто вносяться відповідні зміни.

  - А чи є якісь обмеження у терміні підписання декларацій,  що чекає пацієнта лікарні, якщо  він взагалі  не підпише такої угоди?

  -   Обмежень в часі щодо вибору сімейного лікаря немає,  однак  рекомендується зробити це до кінця нинішнього року. Раніше говорилося, що громадяни, які вчасно не уклали декларації із сімейним лікарем, будуть змушені оплачувати візит до фахівця, але  на нинішній рік на надання первинної допомоги пацієнтам, що не підписали декларації, буде виділятися державна субвенція.  Тож кожен має право вибору, а лікар в свою чергу зобов’язаний приймати всіх, хто до нього звертається, незалежно, підписана декларація чи ні. Взагалі ж, я вважаю, що  згадувані нововдення мають свої позитивні сторони і вже наступний рік дозволить підбити певні результати й зробити висновки.

  Нові форми роботи вимагають від медпрацівників закладів первинного рівня нових підходів та знань. Поруч з цим  головний їхній обов’язок  лишається незмінним – вчасно попередити або виявити захворювання на ранній стадії,  надати людині  необхідну допомогу. За потреби, сімейний лікар також скерує до фахівця, який надає вторинну чи третинну допомогу – невролога, ендокринолога тощо.

   -  Як на сьогодні, нам відчутно додалося роботи, - розповів під час нашої зустрічі Василь Кузик, -  адже, окрім підписання декларацій, як і раніше,   проводимо прийом хворих, видачу медичних довідок та лікарняних листків, виписуємо рецепти за Урядовою програмою відшкодування вартості медикаментів «Доступні ліки», та рецепти на ліки для хворих пільгових категорій.  Правда, підписати декларації з будь-яким сімейним лікарем наші пацієнти можуть і у реєстратурі,  і у  інформаційно-аналітичному  відділі  Турійського центру ПМСД, де працюють два спеціалісти із вищою освітою, які мають  доступ до системи e-Healt .

  А про те, наскільки адаптувались до змін, передбачених медичною реформою, пацієнти Турійської амбулаторії,мабуть, найкрасномовніше свідчать цифри.  Турійська амбулаторія обслуговує 14 тисяч 25 чоловік, із них 10769 дорослих та 3256 дітей. За словами Василя Кузика, на 25 червня вже підписано 2966 декларацій із сімейними лікарями.  Тут варто згадати, що ліміт декларацій лікаря-терапевта –  2 тисячі пацієнтів,  педіатра  - 900.

           Нині у Турійській амбулаторії передбачено 8, 25 ставки лікарських посад, зайнятими рахується 4, 75 ставки. Всього ж тут працює четверо сімейних лікарів - В.М. Кузик  (має 1020 підписантів), Р.І.Вдовиченко (864 підписанти), А.Ф.Мальчук (291 підписант), О.П.Кушнірук (7 підписантів) та 2 педіатри.  Найбільше батьків маленьких пацієнтів на даний час  підписали декларації із Т.Є. Шілер (763).  Варто також сказати, на дітей від 14 років, за бажанням батьків, можна укласти договір з сімейним лікарем.

  Ще один важливий факт –  не обов’язково вся родина  повинна мати спільного сімейного лікаря.  Наприклад, дружина може укласти угоду з одним  фахівцем, чоловік –  з іншим. 

  Ми поцікавились у завідувача Турійської АЗПСМ, які запитання люди найчастіше задають сімейним лікарям стосовно  впровадження медичної реформи.

  Відповідь була така:

  • - Найчастіше запитують: що я особисто отримаю від цього? Тож розповідаю, які будуть надаватися послуги.  А це, окрім консультації  сімейного лікаря, безкоштовні електрокардіограма, вимірювання артеріального тиску, загальні аналізи крові й сечі, аналізи крові на цукор, холерстерин та ін.  Проводитимуться також експрес-тести на ВІЛ та гепатит. В цьому плані значно розширяться можливості  Турійської амбулаторії після реконструкції виділеного нам примішення, що передбачена за співфінансування Світового банку. Нині  також проводиться попередня робота в плані заключення угоди Турійського центру ПМСД з національною службою охорони здоров’я, згідно із якою на кожного пацієнта медзакладу первинного рівня виділятиметься певна річна сума коштів. Ці  кошти будуть спрямовуватися в заклад  відповідно до кількості  підписаних декларацій. У 2018 році держава на одного пацієнта виділяє від 370 гривень до тисячі й більше. Тут  врахувується  віковий  коефіцієнтів, в середному  виходить  більше як 600  гривень на людину.

    - А чи достатня технічна оснащеність сімейних лікарів амбулаторії, яку Ви очолюєте? - запитуємо В.М.Кузика.

  - Так, вважаю, що технічне забезпечення  маємо достатнє – комп’ютери, принтери, найближчим часом  отримаємо ще ноутбуки. У кожному кабінеті є сумка лікаря з найнеобхіднвщим приладами й медикаментами. У попередніх  розроблених полошеннях  щодо діяльності  закладів первинної медицини йдеться також про виділення сімейним лікарям автомобілів, аби могли виїжджати на місця, у населені пункти, які обслуговують, але не знаю, як це може бути втілюватися  на практиці.

  На завершення розмови ми попросили завідувача Турійської амбулаторії В.М. Кузика поділитись своїм  баченням щодо очікуваних результатів реформи.

  • - Коли укладемо угоди зі своєми пацієнтами,  то фактично проведемо перепис населення, - сказав він, - адже нині ми вводимо в електронну базу  анкетні дані людини, а  згодом в будемо вносити й всі дані щодо стану її здоров’я й при зверненні у лікувальні заклади вищого рівня вже не треба буде направлення як такого, лікар на своєму комп’ютері  відкриє відповідну сторінку і все побачить. Тож я особисто переконаний, що кожному необхідно підписати декларацію, аби бути під наглядом фахівців. На жаль,  нині  ріст захворюваності  серед мешканців нашого району не спадає, це стосується зокрема й туберкульозу, онкологічних хвороб. Тож варто вчасно подбати про своє здоров’я.

  На фото: на прийомі  у сімейного лікаря  Наталія   та Василь Черени. Оформляти декларації Василю Кузику допомагає сестра медична Наталія  Близнюк. 

  Переглядів 320

  Галерея зображень

  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Турійська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Турійській райдержадміністрації.
  Адреса: 44800, Україна, Волинська область, смт Турійськ, майдан Центральний, 5 тел. (03363) 2-13-78, e-mail: info@turadm.gov.ua
  © 2014 turadm.gov.ua